Glukometr Safe-AQ Smart

Glukometr Safe-AQ Smart jest nowoczesnym urządzeniem do samokontroli stężenia cukru. Oprócz precyzyjnych wyników i szybkiej analizy jest małej wielkości, ale ma duży i czytelny wyświetlacz, który zapewnia poznanie wyników w każdych warunkach, niezależnie od pory dnia.

Został zaprojektowany o szybkiej i intuicyjny w obsłudze. Wynik w ciągu 5 sekund od podania próbki krwi o objętości 0,6 µl.

Safe AQ wykorzystuje najnowocześniejszy dostępny na rynku glukometrów enzym GDH-FAD (zwany także FAD-GDH). Eliminuje wpływ aż 74 substancji endogennych i egzogennych, w tym cukrów prostych takich jak: maltozy, galaktozy, fruktozy oraz wielu leków jak ampicylina, penicylina, ibuprofen, kwas askorbinowy itd. Ponadto technologia enzymów zastosowana w glukometrze Safe AQ pozwala na wykonywanie badań z krwi pobranej nie tylko z palca, ale również z innych części ciała, oraz bezpośrednio z krwi pobranej z żyły. Glukometr może być wykorzystywany na oddziałach szpitalnych jako podstawowe narzędzie diagnostyczne.

Glukometr Safe AQ Smart może być wykorzystywany w klinikach, przychodniach POZ i szpitalach w ramach świadczonych usług podstawowej opieki NFZ w ZOZ jak i NZOZ na terenie Polski. Ze względu na bardzo atrakcyjne ceny pasków jest bardzo ekonomicznym glukometrem i najbardziej ekonomicznie uzasadnionym alternatywnym narzędziem do badań glukozy przez profesjonalny personel medyczny.

Wyróżniające cechy Safe-AQ Smart to

Enzym GDH-FAD

Automatyczne kodowanie paska testowego po jego włożeniu.

Automatyczne wykonanie pomiaru po nałożeniu próbki.

Wyrzutnik pasków testowych.

Spełnia normę EN ISO 15197:2015.

Glukometr Sinocare Safe AQ Smart nakłuwacz Sinodraw i saszetka

Dane techniczne Safe-AQ Smart

  • Próbka krwi: świeża kapilarna krew pełna, żylna krew pełna,
  • Kalibracja: do osocza,
  • Zakres pomiarowy: 20-600 mg/dL (1.1-33.3 mmol/L)
  • Czas pomiaru glukozy, tylko: 5 sekund.
  • Objętość krwi: 0,6 µl (mikro litrów)
  • Termin ważności testów: maksymalnie 24 miesiące
  • Do badania są używane paski do glukometru, które są pakowane w dwie osobne fiolki po 25 pasków, co pozwala na dłuższe używanie po otwarciu fiolki, w porównaniu z testami pakowanymi zbiorczo po 50 szt.
  • Żywotność baterii: ponad 1000 badań poziomu glukozy.
  • Do testów są potrzebne oryginalne test paskowe Safe-AQ

W opakowaniu z glukometrem Safe-AQ Smart jest dodawany specjalny nakłuwacz na wymienne igły, który redukuje ból uzyskania próbki o 50%.

9 stopni regulacji nakłucia dla każdego rodzaju skóry oraz prostą i intuicyjną obsługę.

nakłuwacz z glukometrem safe-aq

Glukometr Safe AQ w zestawie z paskami do nabycia w sklepie www.RedMed.pl

Safe-AQ jest dostępny na stronie e-medical.eu

Glukometr