Glukometr GensuCare

Jeden z najmniejszych i innowacyjnych systemów do określania stężenia glukozy w krwi na świecie. Zamienia smartfon w osobiste urządzenie do monitorowania glikemii. Na system składa się zewnętrzna nakładka do podłączenia do telefonu i specjalna aplikacja.

Firma Bioton wprowadziła na polski rynek nowoczesne urządzenie do mierzenia glikemii. Niektórymi z jego najważniejszymi cechami jest integracja ze smartfonem użytkownika, elektroniczny dzienniczek choroby oraz możliwość monitorowania pomiarów przez rodziców lub opiekunów.

Paski GensuCare do wykonywania testów są refundowane i można je nabyć w aptekach w całej Polsce.

Nowy glukometr pozwala na wygodne i samodzielne wykonywanie pomiarów poziomu glukozy we krwi pełnej. Mierzenie odbywa się za pomocą systemu enzymatycznego, który wymaga do tego jedynie 5 uml krwi. Pomiary są standaryzowane do stężenia w osoczu zgodnie z obowiązującą normą ISO. W ten sposób urządzenie prezentuje pełne i precyzyjne wyniki.

Urządzenie z szczeliną na paski testowe jest niewielkie i można je połączyć ze smartfonem przez wtyk słuchawkowy. Do jego obsługi wykorzystywana jest bezpłatna aplikacja, dostępna na systemy operacyjne smartfonów Android i iOS.

Oprogramowanie GensuCare pozwala na prowadzenie elektronicznej książeczki diabetologicznej, posiada rozbudowany system analizy danych, daje też możliwość bezpośredniego przesyłania danych do lekarza lub pielęgniarki. Wyniki mogą być w łatwy sposób monitorowane przez osoby trzecie, co jest niezwykle ważne dla rodziców, opiekunów osób niepełnosprawnych czy starszych chorych na cukrzycę.

Ułatwia to codzienne monitorowanie wyników na niedostępną do tej pory w Polsce skalę. GensuCare nie tylko mierzy glikemię i zapamiętuje wyniki, ale ma również zaawansowany system powiadomień, umożliwia wysyłanie wiadomości SMS. Aplikacja wyposażony jest również w funkcje głosowe.

Ponieważ GensuCare integruje się z smartfonem to pamięć wyników jest ograniczona wyłącznie przez możliwości telefonu, co w efekcie może być prawie nieskończona ilość zapisów.
Zasilanie jest pobierane z baterii telefonu, więc GensuCare będzie działać tak długo jak telefon użytkownika.

  • Mały rozmiar
  • Kompatybilny ze smartfonem
  • Brak baterii – zasilanie przez urządzenie mobilne
  • Wysyłanie pomiarów za pomocą sms/e-mail do rodziców, opiekunów, lekarza
  • Zażądanie ilością pasków i lancetów
  • Statystyki pomiarów (dzień, tydzień, 14 dni, 30 dni, 60 dni, 90 dni i pełen rok)
  • Nieograniczona pamięć
  • Dyskrecja stosowania

Glukometry wykonują pomiar na postawie próbki krwi, najczęściej pobranej z palca pacjenta. Badanie poziomu glukozy można wykonać samodzielnie lub z pomocą pielęgniarki, w domu, przychodni POZ lub szpitalu. Glukometry wykorzystują jednorazowe paski testowe do pomiaru glukozy i po zużyciu należy je bezpiecznie zutylizować, ponieważ zawierają krew. Dostępne są także glukometry bezinwazyjne, lub bez paskowe. Glukometr Safe AQ możesz kupić w sklepie redmed.pl oraz paski do glukometru Safe AQ w sklepie e-medical.eu

Glukometr